4 Nisan 2012 Çarşamba

Burcunuza göre makyajda ipuçları

Ateş grubu iddialı
Koç, Aslan ve Yay bu grubun temsilcileri. Ateş grubu kadınları, dikkat çekmeyi ve çekiciliklerini ön plana çıkarmayı seviyorlar. Fark edilmek en büyük tutkuları. Makyajlarında da dikkat çekici çizgileri ve renkleri kullanmaları gerekiyor. Ateş grubu kadınlarının rengi kırmızı ve siyah. Gözlerde siyah far ve kalem kullanmaları öneriliyor. Eye-liner, göz makyajının vazgeçilmez ürünü. Göz hatlarını belli eden ateş grubu kadınları dişiliklerini ön plana çıkarma dürtüsünü de makyaj teknikleriyle desteklerler. Gölgelemelerde beyaz farlar çok işlerine yarıyor. Rujda ve allıkta kırmızı tonları tercih ederlerse içlerindeki dikkat çekme isteğini tatmin edebilirler.

burç simgeleri resimleri

Su grubu sezgisel
Yengeç, Akrep ve Balık bu grubun burçları. Grubun rengi yeşil. Sezgilerin ve içgüdülerin temsilcisi su grubu, yeşilin her tonunu kullanabiliyor. Özellikle nil yeşili kullandıklarında daha gizemli mesajlar verebilirler. Göz makyajında vazgeçemeyecekleri, kahverengi kalemler ve beyaz farlarla yapılmış gölgeler. Çocuksu tenlerine şeftali rengi allık kullanmaları gerekiyor. Ruj seçiminde ise pembenin bütün tonları, ayrıca oranj, su grubu kadınlarının kullanması gereken renkler. Bu onların duygusallıklarını makyajlarına yansıtacaktır.

Hava grubu bağımsız

Hava grubunun burçları olan İkizler, Terazi ve Kova, özgürlüğün ve bağımsızlığın temsilcileri. Hava grubu kadınlarının rengi, mavi ve pembe.Rujlarında alışılmamış kombinasyonlar denerler. Bu renk çeşitliliği paletteki farklı renkleri birbirine karıştırmakla başlar. Mükemmeliyetçi hava grubu makyajda istediği tonu yakalayana kadar renklerle dansını sürdürür. Ruj seçiminde de yine pembe ve tonları ağırlık kazanıyor. Gece makjanında ise dudaklar için ideal renk kahve tonları. Gözlerde maviden laciverte kadar her tonu rahatlıkla kullanabiliyorlar. Yanaklarda ise pembe allık ciltlerine ışıltı

Toprak grubu sakin
Toprak grubu kadınları sakin ve evcimen tabiyatlı. Boğa, Başak ve Oğlak bu gruptan. Abartıyı sevmiyor ve sadeliği tercih ediyorlar. Makyajda da sade ve göze çarpmayan renkleri uygulamaları gerekiyor. Kahverengi, toprak grubunun rengi. Yüzün her kısmında kahverengiyi rahatlıkla kullanabilirler. Farlar, allıklar, rujlar hep bu rengin hakimiyetinde. Pastel tonlardan seçecekleri makyaj malzemeleri kullanmaları öneriliyor. Açık tenliler, şeftali tonlarını da makyajlarında uygulayabiliyorlar.


1 yorum:

  1. burçlaRla ilgiLi biri olarak konuyu gorunce hemen yazayım dediM karsıdakının ısmını sormadan burcunu soran bıriyimdir :D
    yaY burcuyum yukselenım ve ay burcumda yenGeç ..
    yani yazıya gelirSek ateş grubuna gorE yorumlarsam: eyelıneR'ı cok Severim evet sıyah farı kırmızı rujA bayılırım ama dıkkat çekmeyi seVmem kırmızının hafıf tonlarını kullanırım allıkta sefTAli tonları harıkA bayılırım,ayrıca sezgılerım oldukCa kuvvetlıdır kararsız kalırım fakat az yanıldığım oluR,tenım cok beyaz oldugu ıcın yakısdıgını dusunuyorum yaşıma gorede makyaj yapıyorum zaten onun dısında en sevdıgım renkTe yeşiL yanı bunun su grubuylA toprak grubuylan pek ılgısı yok goruldugu uzere..
    blog sahıbı olan demet abla snnde burcunu merak etmıyor degılım ama ufak bır tahmın etmek ısdıyorum aslan?terazı? yda boga? olbılır dıye dusunuyorum hngısı aCeba ? :)))

    YanıtlaSil

Yazsana sen de fikrini :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...